Jakie dokumenty mogą być potrzebne w Poradni?

• Wszystko zależy z jakim problemem zgłaszane jest dziecko. Jednak zawsze warto dostarczyć dokumentację medyczną (jeśli dziecko) pozostaje pod opieką lekarzy. Od diagnozy medycznej zależeć może forma pomocy udzielonej przez naszą Poradnię. Pomocne mogą okazać się również opinie innych specjalistów, z którymi dotąd współpracowaliście (np. rehabilitant, specjalista integracji sensorycznej lub inni). Ponadto konieczne są opinie wychowawców klas lub innych nauczycieli uczących dziecko. Warto dostarczyć również jego prace, które wykonuje w szkole, przedszkolu lub w domu  (prace pisemne, zeszyty, rysunki) – szczególnie jeśli pojawiają się problemy w uczeniu się, w tym z opanowaniem podstawowych technik szkolnych (czytania, pisania, liczenia).