Ile spotkań przewidzianych jest na badanie diagnostyczne dziecka? Jak długo trwa diagnoza w Poradni ?

• Ilość spotkań diagnostycznych zależy od powodu zgłoszenia dziecka do poradni oraz współpracy dziecka z diagnostami – każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. Dzieci do 5 roku życia mają zazwyczaj dwa spotkania diagnostyczne – z psychologiem oraz z logopedą – po pierwszych spotkaniach diagności indywidualnie z rodzicami ustalają dalsze spotkania, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Dzieci powyżej 5 roku życia oraz dzieci i młodzież w wieku szkolnym mają zazwyczaj trzy spotkania diagnostyczne – z psychologiem, pedagogiem i logopedą. Diagnoza psychologiczna trwa ok. 1 godz. – 2 godz. Diagnoza pedagogiczna również. Diagnoza logopedyczna trwa ok. 1 godz. Można w jeden dzień umówić się do dwóch specjalistów, natomiast zależy to od indywidualnych możliwości dziecka.