Numery pomocowe! WAŻNE!

Szanowni Państwo,

zgodnie z prośbą Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej upowszechniamy informacje  o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych,

którzy potrzebują pomocy. Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

ramkapomocowa

 

źródło grafiki: Obraz autorstwa <a href="/https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/sklad-rak-o-wsparciu_45124468.htm#query=pomocna%20d%C5%82o%C5%84&position=1&from_view=search&track=ais&uuid=7a966db9-1d50-469d-812d-9fbbb7f1ed8d">Freepik</a>